PEŁNA LISTA PRELEGENTÓW WYDARZENIA | MAŁOPOLSKIE DNI DRUKU 3D, Tarnów dn. 10.09.2024 (według kolejności alfabetycznej)
Od 20 lat związany z branżą hydrauliki siłowej. Obecnie dzieli swoją uwagę i zaangażowanie na stanowiskach Dyrektor ds. technicznych w Hydropress Hydraulika Siłowa oraz Kierownik Centrum Badawczo-Rozwojowego Hydropress. Liderując zespołowi inżynierów, zapewnia wsparcie techniczne wszystkim polskim i zagranicznym oddziałom sprzedaży firmy oraz kieruje badaniami w zakresie druku 3D z metalu, w kontekście tworzenia nowych możliwości w branży hydrauliki siłowej. Ukończył Akademię Morską w Gdyni na wydziale Mechaniki i budowy maszyn.
Ekspert w dziedzinie technologii przyrostowych w przemyśle lotniczym. Absolwent Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, obecnie kontynuuje swoją edukację w Szkole Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku związany z PZL Mielec a Lockheed Martin Company, gdzie obecnie pełni funkcję Szefa Projektu Technologii Przyrostowych w Biurze Badawczo-Rozwojowym. Jego prace koncentrują na wdrażaniu innowacyjnych technologii przyrostowych do seryjnej produkcji oraz kierowaniu procesem certyfikacji pierwszych części wytworzonych w tych technologiach. Odpowiedzialny jest także za prace związane z projektowaniem struktur lotniczych pod technologie przyrostowe ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji topologicznej i konstrukcji ażurowych. Aleksander jest autorem i współautorem licznych publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym w dziedzinie technologii przyrostowych. Aleksander posiada tytuł Certyfikowanego przez IPMA Specjalisty ds. Zarządzania Projektami, co potwierdza jego kompetencje w zarządzaniu złożonymi projektami. Jego unikalne połączenie wiedzy akademickiej, doświadczenia przemysłowego oraz umiejętności zarządzania projektami czyni go cennym ekspertem w dziedzinie nowoczesnych technologii produkcyjnych w lotnictwie, przyczyniając się do rewolucjonizowania procesów wytwórczych w tej branży.
Doświadczony specjalista w temacie obróbki substraktywnej i addytywnej na obrabiarkach CNC. W Fanum od 5 lat odpowiada za fachowe doradztwo techniczne oraz pozyskiwanie nowych klientów na terenie Polski Wschodniej. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek.
W firmie AMAZEMET, jako kierownik sprzedaży, jest odpowiedzialny za dystrybucję urządzeń do atomizacji ultradźwiękowej proszków i pieców próżniowych do obróbki termicznej, jak również wspieranie aktywności dystrybutorów zagranicznych. Realizuje zadania związane ze sprzedażą metalowych drukarek 3D firm Colibrium Additive oraz Aconity3D na rynku polskim.
Manager projektów związana z BIBUS MENOS od 10 lat. Prowadzi projekty mające na celu wdrożenia maszyn i rozwiązań technologicznych w obrębie druku 3D zarówno w firmach produkcyjnych, jak i na uczelniach czy w instytutach badawczych. Przeprowadza audyty technologiczne, szkolenia, pomaga w doborze maszyn i materiałów, koordynuje wdrożenia systemów, reprezentuje firmę na konferencjach naukowych i targach branżowych, a także tworzy artykuły i publikacje dotyczące zastosowań technologii przyrostowych.
Posiada już blisko 17 letnie doświadczenie we wdrażaniu, analizie potrzeb i dobieraniu właściwej strategii wejścia na rynek dla nowych technologii stosowanych w różnych branżach. Dobiera właściwą komunikację, która pozwala na szybkie zbudowanie wizerunku technologii i stojących za mną firm. Te elementy stanowią klucz jego autorskiej metody budowania rynku. W druku 3D od 2019 roku. W tym czasie rozwijał sprzedaż międzynarodową (rynek Azjatycki, Amerykański, Europejski), a w ostatnim czasie przygotowuje rynek polski pod adaptację technologii Wire Laser Metal Deposition od Meltio.
Jest związany z drukiem 3D od 10 lat. W DyeMansion wprowadził ponad 1000 wdrożeń w różnych krańcach świata dla wielkich przedsiębiorstw takich jak bauer hockey, scott, stryker.
Przez 12 lat rozwijał rynek druku 3D w Polsce, po sprzedaży firmy MTT Polska, nowe wyzwania znalazł w dolinie Renu w firmie FLEXOO GmbH z siedzibą w Heidelbergu. Obecnie w dziale rozwoju biznesu zajmuje się sprzedażą rozwiązań z zakresu elastycznej elektroniki w szczególności sensorów, grzałek, anten i układów scalonych. Studiował Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarzadzanie na Politechnice Warszawskiej.
Konstruktor oraz Innowator z zamiłowania oraz pasji w dziedzinie druku 3D od ponad 8 lat. Współzałożyciel marki Boson Group PSA w miejscowości Paszyn obok Nowego Sącza. Wynalazca rozwiązań konstrukcyjnych charakteryzujących się precyzyjnością oraz szybkością druku. Twórca patentów, o które opiera się konstrukcja drukarek marki Boson Group PSA, specjalizujących się w technologii FDM z powtarzalną jakością druku oraz tolerancją wymiarową.
Kierownik Centrum Materiałów do Druku 3D w Grupie Azoty S.A. Ukończyła wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej na Politechnice Krakowskiej, specjalizacja chemia polimerów. Doświadczenie zawodowe i umiejętności praktyczne: technologia tworzyw termoplastycznych: wtryskiwanie, wytłaczanie, technologie przyrostowe – druk 3D, modyfikacja właściwości tworzyw sztucznych dobór tworzyw do żądanych zastosowań, metody badania właściwości i identyfikacji tworzyw sztucznych, projektowanie właściwości i wdrażanie nowych produktów.
Jest jednym z pionierów druku 3D w Polsce. Swoją działalność w tej branży rozpoczął w 2010 roku. W 2013 roku współzałożył firmę Rapid Crafting, a trzy lata później otworzył spółkę Technology Applied. Profil działaności firmy obejmuje wytwarzania przyrostowe z wykorzystaniem technologii SLS, MJF, DLP, FDM oraz wysoko wyspecjalizowanej obróbki wytwarzanych części.
Pracując w firmie Colmex zajmuję się drukiem 3D z metalu i piasku. Oferujemy zarówno urządzenia jak i usługi druku i skupiamy się tylko na produkcji części metalowych – zarówno pośrednio jak i bezpośrednio. Reprezentujemy firmy ExOne, Desktop Metal i Nikon SLM Solutions.
Additive Integrator, jest doświadczonym specjalistą w dziedzinie rozwiązań addytywnych w przemyśle. Jako ekspert w firmie 3D Phoenix, Tomasz koncentruje się na wdrażaniu zaawansowanych technologii druku 3D oraz innowacyjnych rozwiązań addytywnych. Jego pasja i głęboka wiedza techniczna pozwalają na efektywne implementowanie nowoczesnych rozwiązań, które optymalizują procesy produkcyjne oraz wspierają rozwój technologii addytywnych w różnych sektorach przemysłu. Tomasz jest także uznanym prelegentem, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na licznych konferencjach branżowych.
Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i badaniu materiałów na potrzeby wytwarzania przyrostowego. Inżynier materiałowy specjalizujący się w technologiach addytywnych w wielu branżach, głównie lotniczej i kosmicznej. Dołączył do Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w 2022 roku i wspierał technicznie projekty tj. ILR-33 Bursztyn, Grace II, TLPD. Jest odpowiedzialny m.in. za planowanie badań oraz rozwój technologii wytwarzania addytywnego funkcjonalnych elementów.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2021 roku w Amazemet Sp. Z O.O. w Warszawie, gdzie pracował jako inżynier materiałowy zaangażowany w wytwarzanie proszków metalicznych dla technologii addytywnych.
Specjalista ds. sprzedaży z ponad 8-letnim doświadczeniem w sektorze przemysłowego druku 3D. Jako kierownik sprzedaży w 3DGence Sp. z o.o. w Gliwicach, Sebastian odegrał kluczową rolę w napędzaniu znacznego wzrostu sprzedaży drukarek 3D. Jego doświadczenie w analizie rynku, kierowaniu zespołem i planowaniu strategicznym pozwoliło mu zbudować i utrzymać silne relacje z klientami, zapewniając utrzymanie najlepszych klientów i pozyskiwanie nowych. Sebastian posiada tytuł magistra marketingu i komunikacji rynkowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz tytuł licencjata stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Krakowskiego. Biegle włada językiem polskim i angielskim, z podstawową znajomością języka niemieckiego, Sebastian jest zaangażowany w rozwój branży druku 3D poprzez strategiczne przywództwo w sprzedaży i rozwiązania zorientowane na klienta.
Pasjonat nowych technologii, zwłaszcza w dziedzinie szeroko pojętego 3D. Od fotogrametrii przez druk 3D, CAM, renderowanie do rzeczywistości rozszerzonej. Profesjonalnie od lat związany z działem badawczo-rozwojowym w obszarze druku przestrzennego, uzyskał na tym polu szereg patentów. Z niesłabnącym entuzjazmem rozwija kolejne warianty i rodzaje systemów przyrostowych – ostatnio na pograniczu druku wielkoformatowego i circular economy. Konstruktor maszyn i różnych, czasem nietypowych narzędzi. Kierownik techniczny europejskiego projektu „plasticLIFEcycle” – zmierzającego do poprawy zdolności segregacji tworzyw sztucznych i użycia uzyskanych w ten sposób surowców do wytwarzania nowych, innowacyjnych produktów. W dużej mierze samouk, napędzany własną ciekawością.
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, kierunek technologia chemiczna, specjalizacja chemia i technologia polimerów. Doświadczenie zawodowe: od 2013 r. praca w Grupa Azoty S.A. Laboratorium Tworzyw Sztucznych, jako samodzielny technolog oraz specjalista ds. badań, od 2018 r. pracuje w Centrum Materiałów do Druku 3D na stanowisku Menadżera Produktu FDM. Prywatnie, pasjonat odnawialnych źródeł energii, konstruktor rozwiązań małych turbin wiatrowych oraz aktywnych systemów fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych. Uczestnik i finalista projektów: Wielkie Wyzwanie – Energia oraz Strefa Pomysłodawcy Wsparcie 4.0.
Absolwent kierunku Inżynieria Mechatroniczna oraz absolwent studiów doktoranckich na kierunku Inżynieria Mechaniczna. Autor publikacji naukowych dotyczących zastosowań technologii Powder Bed Fusion w przemyśle medycznym. Managerem z kilkuletnim doświadczeniem działającym w środowisku High Tech, m.in. medtech i druk 3D. Przez ostatnie 5 lat zarządzał zespołami w oparciu o metodologię Lean Startup i Agile. W Alpha Powders sp. z o.o. zajmuje się wprowadzaniem rozwiązań na rynek; przygotowaniem projektów badawczo-rozwojowych oraz kontakt z klientem.
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy przedstawić firmy zaangażowane we wspólne tworzenie oraz udział w Małopolskich Dniach Druku 3D (MDD3D).
ORGANIZATORZY (all rights reserved)
GRUPA AZOTY (CMDD3D) | TECHNOLOGY APPLIED
Powered by TWORZYWA.PL 2024